Detektywi Rito Cup

Wystartowaliśmy z kolejnym innowacyjnym projektem naszej marki!

Wydarzenie organizowane jest z okazji powrotu RITO ESPORT na YouTube. Posiada on na swojej facebookowej grupie Detektywi Rito” największą społeczność esportową w środowisku Counter: Strike Global Offensive w Polsce. Jest na niej ponad 30 000 osób i niemalże wszyscy biorą czynny udział w życiu grupy. Miesięcznie pojawia się przeszło 200 postów. Członkowie codziennie dzielą się newsami związanymi ze światem CS:GO, a praktycznie każdy wpis cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Całe przedsięwzięcie powstaje w crowdfundingowej inicjatywie „OD GRACZY DLA GRACZY”. Oznacza to, że pula nagród turnieju zbierana jest pośród społeczności. W zamian za wsparcie inicjatywy każdy dostanie coś od naszych sponsorów. Są nimi GAMINATE, KUBOTA i MODECOM Volcano. Cieszymy się, że możemy z nimi współpracować i dzięki temu realizować takie ciekawe inicjatywy. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do puli nagród. Organizatorzy nie zyskają żadnej korzyści materialnej.

Link do zbiórkihttps://zrzutka.pl/f8vjv7

Wśród społeczności grupy Detektywi Rito prowadzone będą otwarte kwalifikacje dla 128 drużyn. Z których 4 najlepsze dostaną się do finałowych rozgrywek i zawalczą z zespołami influencerów. Są nimi Dżelka, Rito, Mefju23 oraz Ztrolowany. Wszystko odbywać się będzie 29 i 30 maja. Na kanale YouTube RITO ESPORT i Twitch.tv GG League trwać będą transmisje z finału.

Przewidujemy możliwość zagrania w zespołach twórców. Każda drużyna influencera posiada wolne miejsce, które można kupić. Jednocześnie wspierając rozwój turnieju, ma się możliwość gry w drużynie osoby, którą śledzi się na co dzień w Internecie. Jest to świetna okazja na pokazanie się szerszej publice. Może właśnie dzięki temu znajdziemy nowe talenty na polskiej scenie CS:GO.

Przebieg wydarzenia

Niespodziewanie KEY-DROP.PL postanowił wesprzeć nasz projekt kwotą 7.000 złotych. Jest nam niezmiernie miło, że taka firma postanowiła pomóc w realizacji turnieju, jednocześnie zostając jego sponsorem.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności grupy Detektywów Rito, jak i poza nią. 32 sloty na FACEIT zniknęły w ciągu godziny. Dodatkowo zapisały się drużyny biorące udział w Mistrzowskiej Dywizji Polskiej Ligi Esportowej. Są nimi PL123, Olej napędowy, czy też DrPepper.

Po sporej ilości wiadomości z zapytaniami czy będzie możliwość zwiększenia slotów, postanowiliśmy dodać kolejne 32 miejsca. One również zapełniły się w godzinę. Finalnie podwoiliśmy ilość i łącznie w otwartych kwalifikacjach zagrało 128 drużyn, co daje 640 osób. To przekroczyło nasze oczekiwania.

Finałowe rozgrywki

Do fazy finałowej zakwalifikowały się 4 zespoły: los kogutos, GG Predict VIXIT, chrzonszcz i Lombard. W pierwszym półfinale zmierzyło się los kogutos z VIXIT. Koguty wygrały spotkanie na mapach Nuke 16:2, Train 16:5. W drugim półfinale spotkali się chrzonszcz i Lombard. Chrząszcze wygrali na Vertigo 16:10 i Inferno 16:14 przechodząc do finału, gdzie zmierzyli się z loskogutos. Finał wygrało los kogutos na mapach Nuke 16:8, Train 16:8.

Na zrzutce udało się uzbierać ponad 10 000 złotych, które zostanie rozdzielone na 4 zwycięskie drużyny.

Cieszymy się, że inicjatywa została bardzo ciepło przyjęta mimo, że w Polsce jeszcze czegoś takiego nie było. Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc i graczom za udział w turnieju.