Z dziewczynami wszystko gra!

12 czerwca w STR3FA GR4CZA – x-kom warszawskiej galerii reduta odbył się nietuzinkowy event. Turniej VALORANT “Spike X” sponsorowany przez x-kom, Lenovo oraz Windows dostarczył nam wielu niezapomnianych emocji.

Zmagania amatorskich zespołów zakończyły się zwycięstwem formacji KOKPIT, którzy w wielkim finale pokonali SKLADZINIAK. Każdy ze zwycięzców otrzymał laptopa Lenovo Legion Polska.

Oprócz turnieju esportowego podczas weekendu premierę miała akcja Respect MODE-ON, której celem jest zwiększanie świadomości graczy w temacie rywalizacji z płcią żeńską. Według badań aż 72% kobiet grających online doświadczyła zjawiska hate’u i dyskryminacji. Kampania społeczna ma za zadanie uświadamiać męską populację graczy, że dziewczyny są równie wartościowymi graczami jak oni. Ambasadorem akcji został Daniel „yaotzin” Roczniak, który do swojej tajemniczej drużyny zaprosił AL3XANDRAS, Shini, Brunecia i Meryls. Zespół prowadzony przez Daniela, zmierzył się z uczestnikami turnieju Spike X, którzy dostali się na LAN-owe finały z otwartych kwalifikacji online.

Niedzielne zmagania rozpoczęliśmy od pojedynków drużyny yaotzina z finalistami, którzy nie spodziewali się na kogo grają. Następnie przeszliśmy do rozgrywania fazy play’off Spike X, w której udział wzięły KOKPIT, SKLADZINIAK, POL TEAM i SZMERY BAJERY. Pierwszy półfinał pomiędzy KOKPIT, a POL TEAM zakończył się po wyrównanym meczu wynikiem 2 do 0, co dało KOKPIT awans do wielkiego finału. Ich rywalem okazała się ekipa SKLADZINIAK, która również pokonała na dwóch mapach SZMERY BAJERY w drugim półfinale. KOKPIT pokazało charakter w najważniejszym spotkaniu i to właśnie oni ponownie wynikiem 2:0 mogli podnieść ku górze laptopy z radością!

Zwieńczeniem akcji jest emisja filmu promującego akcję Respect MODE-ON, w którym dziewczyny zaproszone przez yaotzina, opowiadają o swoich doświadczeniach z grą online, pokazują że wspólna rywalizacja jest fajna oraz obalają mity związane z kobiecym gamingiem.

Dziękujemy x-kom, Lenovo Legion, Windows za wsparcie tej wspaniałej inicjatywy. Cieszymy się, że nie pierwszy raz możemy być częściej pozytywnego ruchu promocji kobiecego gamingu! Zapraszamy wszystkich na kolejne wydarzenia GG League!

One Reply to “Z dziewczynami wszystko gra!”

  1. Oby więcej takich event’ów! 🙂 Problem jest naprawdę spory i trzeba o nim rozmawiać do skutku. Edukacja z czasem przyniesie pozytywne efekty! Respect MODE ON!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *