WK GAMING górą!

Za nami najbardziej sportowe wydarzenie w historii polskiego esportu.

To były intensywne tygodnie w siedzibie GG League, jak również w sobotę – 7 sierpnia – w Warszawie. Do walki stanęło 10 zespołów, około 150 zawodników, którzy przez 7 godzin rywalizowali ze sobą na zielonej murawie warszawskiej Legii. Zwycięzcą turnieju została formacja WK Gaming.

To było jedno z większych wydarzeń w 2021 roku. Podobnie jak w styczniu przy 2 versus 2 Showdown, gdy zorganizowaliśmy pierwszego LAN-a od wielu miesięcy. Tym razem również postawiliśmy na świetny pomysł, jakość organizacji i dobrą zabawę. Spotkanie wszystkich osób na miejscu było ekscytującym momentem. Przed pandemią było to normalne, teraz przy takich eventach czuć nutkę świeżości. Dobrze jest celebrować momenty, właśnie takie jak te.

Ostateczna klasyfikacja ESPORT GRA:

  • 1. miejsce – WK GAMING
  • 2. miejsce – ProPlayers
  • 3/4. miejsce – Emeritos Banditos i TOTALbet
  • 5/6. miejsce – GG League i Legia Esports Schools
  • 7/8. miejsce – Polska Liga Esportowa i x-kom AGO
  • 9/10. miejsce – Weszło & ZIOMY i Anonymo Esports

Poziom zdecydowanie zaskoczył wszystkich widzów na kanale GoodGame_League, jak i zawodników na boisku. Emocji dodała sytuacja w półfinałach, które dwukrotnie kończyły się w rzutach karnych. Mnóstwo goli, a co najważniejsze – brak poważnych kontuzji. Wszyscy przyjechali na miejsce z myślą zabawy, a nie rywalizacji o „złote kalesony„. Dziękujemy wszystkim zespołom za postawę fair play!

Tego potrzeba scenie esportowej. Organizacja ESPORT GRA FOOTBALL sprawiła, że wiele osób czeka już na drugą edycję, co skutkuje tym, że niektóre zespoły wzięły to na poważnie i rozpoczęły już przygotowania do drugiej edycji. Zmotywowaliśmy wiele osób do tego, aby zaczęli uprawiać ponownie sport, jak za dawnych lat – to nasz największy sukces.” – mówi Kuba Frankiewicz.

Co mówili o nas uczestnicy ESPORT GRA po wydarzeniu?

Brawa dla wszystkich, super turniej i inicjatywa. Teraz trzeba zrobić kondychę i mam nadzieje, że widzimy się na kolejnych edycjach.” – mówi Grzegorz „SZPERO” Dziamałek w swoim poście na Twitterze.

GG League – fajna impreza! Dziękuje za karkówkę i emocje!” – mówił o nas Michał Blicharz, jeden z organizatorów największej imprezy esportowej w Polsce, Intel Extreme Masters Katowice na Twitterze.

Myślę, że to jest fajna inicjatywa, którą trzeba kontynuować i nie można przerwać, żeby pokazywać, że jako esportowcy gramy w piłkę. Niech to się niesie w świat. Jestem strasznym fanem tego eventu.” – mówił Jarosław „pasha” Jarząbkowski dla Esportmania.

Michał „molsi” Łącki otrzymał wyróżnienie w postaci statuetki najlepszego bramkarza. Natomiast Jarosław „pasha” Jarząbkowski został królem strzelców oraz najlepszym zawodnikiem(MVP) ESPORT GRA. W jego ręce powędrował laptop Lenovo Legion 5-15.

W poniższej infografice przedstawiamy przebieg wydarzenia oraz kilka ciekawostek przedsięwzięcia wraz ze statystykami oglądalności.

Galeria zdjęć od Jeremiego Śpiewaka jest dostępna pod tym linkiem. Prosimy o podpisywanie zdjęć w następujący sposób – „GG League x Jeremi Śpiewak”.

Dziękujemy naszym partnerom x-kom.pl, Lenovo Legion, WK DZIK oraz Legia Esports Schools za zaufanie i wsparcie całego projektu.