Esportowcy wybiegną na boisko!

Na co dzień skupieni na wciskaniu przycisków myszki i klawiatury. Działający za kulisami, bądź też przed kamerami. Gwiazdy polskiej sceny esportowej i pracownicy firm, organizacji. Jedni i drudzy zaprezentują swoje umiejętności na boisku piłkarskim.

Poznańska agencja eventowa specjalizująca się w streamingu – Good Game League postanowiła stworzyć kolejny innowacyjny projekt, którego wcześniej nie było. Przy współpracy z x-kom, Legion by Lenovo, WK DZIK i Legia Esports Schools wychodzą naprzeciw wszystkim stereotypom. Zamierzają udowodnić to, że esportowcy również biegają, kopią i wspólnymi siłami – tak jak na serwerze – potrafią osiągnąć wymarzony sukces.

Pokażmy wszystkim, że nie walimy tylko w joystick” – czas na rywalizację piłkarską z postaciami, których jeszcze na murawie nie widzieliście! Czas na ESPORT GRA!

Już 7 sierpnia na obiektach Legii Warszawa przy partnerstwie Legia Soccer Schools pojawi się 10 drużyn, które będą rywalizować ze sobą na zielonej murawie. Na trybunie będzie mogło znaleźć się 300 osób. Formacje będa ogłoszone na dniach, poprzez media społecznościowe GG League. Będą to organizacje i firmy z tego środowiska. Turniej będzie transmitowany na kanale GoodGame_League, który obserwuje ponad 40,000 użytkowników Twitch oraz co miesiąc gromadzi ponad 200,000 unikatowych użytkowników, podczas transmisji LIVE.

Ten pomysł siedział mi w głowie odkąd pojawiłem się w branży esportowej. Piłka nożna to moja największa życiowa pasja – całe życie trenowałem w klubie piłkarskim, a przed dołączeniem do GG League organizowałem eventy na Stadionie w Poznaniu. Zawsze marzyłem aby połączyć dwa światy – sportu oraz esportu. Uważam, że się przenikają i w obu branżach drzemie potencjał, żeby połączyć się na stałe. Od zawsze propagowałem zdrowy styl życia, dlatego bardzo się cieszę, że pomysł w końcu doszedł do skutku. Życzymy miłej zabawy w sportowej atmosferze!” – mówi Kuba Frankiewicz z GG League.

System rozgrywek skupi się na rywalizacji w dwóch grupach “każdy z każdym”.

Drużyny rozegrają po 4 mecze, co daje nam łącznie 20 spotkań w samej fazie zasadniczej. Następnie dwie najlepsze wychodzą do półfinałowych starć, a zwycięzcy do wielkiego finału. Każdy pojedynek potrwa 12 minut.

Podczas transmisji GG League zapewnia rozrywkę esportową. Na miejscu powstanie dedykowana strefa 1 versus 1 Legion by Lenovo, na której będą pojawiać się gwiazdy wydarzenia i rywalizować w CS:GO, podczas kilku rund na aim_mapie.

Studio wydarzenia poprowadzi Hubert “hOObz” Rublewski, postać głównie kojarzona z kanału FAME NEWS. Za mikrofonem usiądą komentatorzy z naszego kanału Twitch, czyli Jakub “Swelder” Grzegorski i Dominik “Domek” Nowakowski.

Po udanej kooperacji GG League i x-kom przy projekcie 2 versus 2 Showdown, to ponowna współpraca częstochowskiej firmy z marką Mateusza Matysiaka (CEO GGL). Ponownie możemy ich ujrzeć przy wydarzeniu, którego jeszcze nie było i mało kto się go spodziewał. Do stawki dołączyło Lenovo by Legion oraz WK DZIK. Ogromne marki wierzące w sukces tego przedsięwzięcia.

Cieszę się, że ponownie udało nam się przekonać x-kom na niesztampowe aktywacje. Ogromne zaufanie i otwartość na nowe pomysły podkreśla nowoczesność i innowacyjność zaangażowanych partnerów, czyli również Legion by Lenovo i WK. Esport to nie tylko gra na serwerze, esport to ludzie. Ludzie barwni i kolorowi, których warto poznać także z innej strony, a inicjatywy takie jak ESPORT GRA wydają się być ku temu najlepszą okazją.” – skomentował Mateusz Matysiak CEO Good Game Sp. z o.o.

Pozostało tylko śledzić social media.

Facebook – https://www.facebook.com/GoodGameLeague
Twitter – https://twitter.com/GGLeaguePL
Instagram – https://www.instagram.com/ggleague_/

Kontakt dla mediów:

Damian Dąbrowski
dd@ggleague.pl
+48 739 903 624

Mateusz Matysiak
mateusz@ggleague.pl
+48 600 892 476