Spring Sweet Spring 1-3

Od 12 kwietnia do 30 czerwca mogliśmy wspierać polskie formacje podczas wiosennej edycji rozgrywek Home Sweet Home. Niestety, nie da się wyciągnąć zbyt wiele pozytywów z tego okresu i trzeba nastawić się na przyszłe sezony.

Spring Sweet Spring 1 – faza regionalna

Za nami trzy wydarzenia Spring Sweet Spring. Pierwszy z nich rozpoczął się 12 kwietnia, a zakończył 5 maja. W fazie regionalnej najlepiej zaprezentowało się kazachstańskie K23 i bułgarskie SKADE. Z polskich drużyn najlepiej poradziło sobie Izako Boars. M1 Eden uplasowało się na poza tabelą ekip z możliwością awansu, podobnie jak Honoris i Illuminar Gaming.

Spring Sweet Spring 1 – główne wydarzenie

Poza Dzikami do main eventu zostały zaproszone Jastrzębie, które przeszły do fazy play’off, jednak w pierwszym meczu poległy na EXTREMUM.

Najlepszą formacją okazała się drużyna forZe, która zgarnęła 44,000$. W skład tej organizacji wchodzi: Almaz „almazer” Asadullin, Evgeny „FL1T” Lebedev, Andrey „Jerry” Mekhryakov, Aleksandr „zorte” Zagodyrenko, Aleksandr „KENSI” Gurkin. Na drugim miejscu uplasował się również rosyjski skład, EPG Family. Podium zamknęła ekipa brazylijska – FURIA.

Rosyjska ekipa w ten sposób otrzymała miejsce na LAN sweet LAN z pulą nagród $250,000.

Spring Sweet Spring 2 – faza regionalna

Niespełna tydzień później(10.05) rozpoczęła się faza regionalna, która trwała do 21 maja. W rozgrywkach brały udział 32 zespoły, w tym 4 z Polski. Wisła Kraków i Izako Boars wygrali swoją grupę i przeszli do dalszej rywalizacji.

Następnie gracze Białej Gwiazdy wynikiem 3-1 zapewnili sobie miejsce w Main Evencie. Dziki dołączyły do nich z rekordem 3-2. Dodatkowo x-kom AGO dostało zaproszenie od organizatorów. Finalnie mieliśmy 3 polskie formacje w głównym wydarzeniu drugiego sezonu – zapowiadało się dobrze zwłaszcza, że wszyscy prezentowali równy poziom.

Spring Sweet Spring 2 – główne wydarzenie

Nasi wyglądali na bardzo solidnych w poprzednich spotkaniach. Spodziewaliśmy się zaskoczeń, które niestety nie nadeszły. Mimo świetnej dyspozycji w grupach głównego turnieju, nasi skapitulowali w fazie pucharowej. Rosyjskie 1WIN na mapach Nuke 19:17, Vertigo 16:14 wyeliminowało Izako Boars i pozbyło ich nadziei na wygraną. Również x-kom AGO nie dopisało szczęście i Entropiq odesłało Jastrzębie wynikiem 2:0. Trzeci Polski zespół poradził sobie odrobinę lepiej i przeszedł do ćwierćfinału wygrywając z Dignitas 2:1 na mapach Train 16:8, Nuke 16:19 i Dust2 16:7. W ćwierćfinale było im dane zmierzyć się z niemieckim BIG, które nie dało Polakom szans na dostanie się do półfinału. Na Dust2 16:8 i Train 16:10 zdominowało Wisłę, która finalnie skończyła na 5-8 miejscu.

Biała Gwiazda pokazała z Kuba „Markoś” Markowski klasę, aż szkoda, że ta passa została zatrzymana. To mógł być ich sezon, ale przed nimi kolejne!

Zwycięzcom drugiej wiosennej edycji Spring Sweet Spring zostało OG. Ten zespół również zobaczymy w Belgradzie!

Spring Sweet Spring 3 – faza regionalna

Faza regionalna rozpoczęła się 7 i trwała do 18 czerwca. Do fazy grupowej zostały zaproszone następujące, polskie składy – Anonymo, Wisła Kraków, PACT oraz Honoris. Do dalszego etapu(regional swiss) zakwalifikowała się formacja Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego oraz Filipa „NEO” Kubskiego.

Wynikiem 3-2 Anonymo zapewniło sobie miejsce w main evencie. Niestety ekipa Neo i Taza z wynikiem 1-3 pożegnali się z dalszym udziałem w turnieju. Takie prawo systemu szwajcarskiego. Natomiast x-kom AGO otrzymało zaproszenie od organizatora i jako druga Polska ekipa dołączyła do głównego wydarzenia.

Spring Sweet Spring 3 – główne wydarzenie

W tej edycji ponownie polskie formacje zdawały się solidne. x-kom AGO z wynikiem 3-2 zapisało się do fazy play’off. Anonymo przegrywając tylko jedno spotkanie, z rezultatem 3-1 dołączyło do Jastrzębi.

W pierwszej rundzie etapu pucharowego Anonymo było dane zmierzyć się z 1WIN. Gdzie na mapach Nuke 4:16 i Dust2 8:16 rosyjscy gracze nie dali żadnych szans polskiej formacji i tym samym wyeliminowali ich z turnieju.

W grze pozostało jedynie x-kom AGO, które w pierwszej rundzie zagrało przeciwko Endpoint i wynikiem 2:1 zapewniło sobie miejsce w ćwierćfinale, w którym natrafiło na bułgarskie SKADE. Polacy z łatwością przeszli do półfinału wygrywając 2:0 z wynikami 16:9 i 16:8 na mapach Dust2 i Ancient. Niestety marzenia o możliwej wygranej polskiej drużyny pokrzyżowało rosyjskie Entropiq, które zwyciężyło 2:1 i przeszło do finału. W drugim półfinale zmierzyło się Complexity z 1WIN, gdzie po trzech mapach rosyjska formacja musiała uznać wyższość Complexity, które przeszło do ostatniego starcia.

Mistrzami trzeciej edycji Spring Sweet Spring zostało Complexity, które wygrało z Entropiq 2:0 i zakwalifikowało się do LAN Sweet LAN 2022.

Oto zestawienie formacji, które mają już zapewnioną grę na wydarzeniu w Belgradzie z pulą nagród $250,000.

Dziękujemy sponsorom oraz Wam za obecność na transmisji. To był intensywny okres. Teraz czas na przerwę dla graczy i wracamy z kolejnymi edycjami już 23 sierpnia. Tym razem Sun Sweet Sun oraz Fall Sweet Fall!