GG LEAGUE 1 VERSUS 1

Nowość na polskim rynku.


W ostatnim czasie docierały do nas głosy znudzenia i przesytem profesjonalnych rozgrywek online. Nic dziwnego. Praktycznie codziennie oglądaliśmy i oglądamy te same zespoły w przeróżnych kwalifikacjach oraz turniejach. Stwierdziliśmy, że trzeba nieco urozmaicić czas, zarówno fanom, jak i graczom! Zorganizowaliśmy więc 10 pojedynków jeden na jednego, w którym udział wzięły gwiazdy polskiej sceny CS:GO.

Czy to były zwykłe pojedynki? Jakieś „dramy”? Konflikty? Nie. Dobieraliśmy pary w taki sposób, aby tworzyły pewną historię i gwarantowały zaciętą walkę na serwerze, zarazem powodując uśmiech na twarzy.

Podczas transmisji mogliśmy oglądać twarze swoich ulubieńców. Usłyszeć ich przed spotkaniem, w trakcie udzielanego wywiadu, czy też w trakcie meczu, kiedy to mieli uruchomione komunikatory głosowe. O czym rozmawiali? Była masa ciekawych tematów. O cały przebieg tych rozmów zadbali nasi komentatorzy, czyli Radosław „mad1” Florkowski, Oskar „DeerFluffy” Formella i Krystian „terp” Terpiński.

Potyczki były rozgrywane w różnych terminach. Staraliśmy się dopasować mecze do naszych zawodników, ich oficjalnych spotkań, treningów, czy nawet prywatnych planów. Pary które u nas wystąpiły:

  • Kacper „darko” Ściera versus Damian „Furlan” Kisłowski
  • Piotr „morelz” Taterka versus Dominik „GruBy” Świderski
  • Maciej „f1ku” Miklas versus Kacper „Kylar” Walukiewicz
  • Miłosz „mhL” Knasiak versus Daniel „STOMP” Płomiński
  • Piotr „nawrot” Nawrocki versus Dawid „lunAtic” Cieślak
  • Mateusz „PAGO” Pągowski versus Maciej „Luz” Bugaj
  • Kuba „Markoś” Markowski versus Filip „TUDSON” Tudev
  • Krzysiek „Goofy” Górski versus Grzegorz „jedqr” Jędras
  • Angelika „Angieee” Kumorkiewicz versus Aleksandra „Olczix” Pawlak
  • Mariusz „Loord” Cybulski versus Jędrzej „bogdan” Rokita

Wszystkie mecze były rozgrywane w systemie bo3, chociaż zdarzało się, że zawodnicy chcieli więcej np. PAGO z Luzem zagrali aż sześć map.

Inicjatywa przebiegła bez większych problemów. Jedynie Paweł „reatz” Jańczak, który miał zmierzyć się początkowo z Maciejem „Luzem” Bugajem musiał zrezygnować ze względu na przerwę zawodową. Znaleźliśmy jak widać odpowiednie zastępstwo. Poza samymi starciami profesjonalistów postanowiliśmy, że pójdziemy również w kierunku otwarcia się na damską scenę CS:GO, a dodatkowo zorganizowaliśmy batalię trenerów.

Głównym sponsorem rozgrywek została marka TOTALbet, a dokładniej ich sekcja esportowa. To była owocna współpraca. Przy przygotowaniach i ustaleniach dotyczących kursów na spotkania pomagała ekipa GGPredict.

Poza samymi meczami działaliśmy aktywnie w social mediach. Przez ten miesiąc pojawiło się blisko 100 wpisów na Facebook’u, blisko 200 Tweet’ów oraz 83 Instagram Stories. Na naszym kanale zrobiono ponad 200 klipów, które wygenerowały zasięg sięgający 100.000 oglądających.

Na koniec.


To było pierwsze, ale nie ostatnie słowo z naszej strony z takimi inicjatywami. Na pewno powrócimy do formatu, do którego Was przyzwyczailiśmy, czyli sezonu GG League. Z wiadomych względów – nie możemy aktualnie tego dokonać, więc chcemy Wam zapewnić rozgrywkę na innych płaszczyznach. Cieszymy się, że ta przypadła Wam do gustu. Działamy z kolejną i do zobaczenia wkrótce!