FC BLURR MISTRZAMI!

Za nami kolejny intensywny weekend spędzony na obiektach Stadionu Legii Warszawa. Druga edycja ESPORT GRA przeszła do historii.

Do rywalizacji stanęło 8 zespołów ze środowiska esportu, youtube, rapu oraz „zza kulis” branży. Jako GG League odpowiadaliśmy za kompleksową organizację wydarzenia oraz produkcję transmisji na żywo. Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy!

PODCZAS TEGOROCZNEJ EDYCJI WYSTĄPILI:

Przebieg rozgrywek

Grupa A została zdominowana przez zespół Sebastiana „Czajnika” Czajewskiego. Nie dali szans żadnej drużynie, wygrywając każde spotkanie, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Z drugiego miejsca do dalszego etapu wydarzenia przeszła ekipa PZPN EFUTBOL z 6 punktami na koncie. W grupie B poziom sportowy był bardziej wyrównany – drużynie LEGIA ESPORTS udało się awansować z pierwszego miejsca do fazy pucharowej, a do nich po wyrównanej walce, z sumą 6 punktów, dołączyli reprezentanci PRO PLAYERS.

Do walki o finał jako pierwsi stanęli LEGIA ESPORTS oraz PZPN EFUTBOL. Reprezentanci Polski w FIFA pokazali, że są silniejsi trafiając 5 razy do bramki przeciwnika zapewnili sobie miejsce w finale. W drugim półfinale faworyci w koszulkach FC BLURR podjęli walkę z wicemistrzami pierwszej edycji PRO PLAYERS. Już od 3 minuty spotkania ekipa Czajnika zmuszona była do nadrabiania wyniku, po bramce SZPERA . Był to do tej pory najbardziej emocjonujący mecz, ponieważ do ostatnich sekund utrzymywał się wynik 1:1, aż do momentu gdy Jacob4yt popisał się uderzeniem w samo okienko nie dając bramkarzowi żadnych szans. Dał tym samym awans swojej drużynie do finału. Podjęli oni w nim bardzo dobrze zgraną ekipę PZPN EFUTBOL. W 9 minucie po błędzie bramkarza Justek z ekipy FC BLURR trafił do siatki i wynikiem 1:0 zakończył się finał ESPORT GRA 2 by WK DZIK.

Klasyfikacja ostateczna:

  • 1. miejsce – FB BLURR
  • 2. miejsce – PZPN EFUTBOL
  • 3/4. miejsce – LEGIA ESPORTS i PRO PLAYERS
  • 5/6. miejsce – 9FRIENDS i WK GAMING
  • 7/8. miejsce – ANONYMO B24

Poziom sportowy okazał się jeszcze wyższy niż przy pierwszej edycji ESPORT GRA. Byliśmy świadkami naprawdę dobrej piłki nożnej. Najbardziej emocjonującą bramką okazała się ta ze spotkania półfinałowego pomiędzy PRO PLAYERS, a FC BLURR gdzie Jacob4yt w ostatnich sekundach meczu posłał piłkę prosto w okienko zapewniając tym samym finał swojej drużynie z wynikiem 2:1.

Uczestnik ESPORT GRA o wydarzeniu

Michał „MICHU” Müller

Ogólnie bardzo lubię takie wydarzenia i oddaję wielki szacunek GG League za to, że organizują takie turnieje, bo nikt inny tego nie robi, a chętnych jak pokazała ta edycja, nie brakuje i każdy chce spróbować swoich sił.

Michał „MICHU” Müller w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Transmisja

Główne transmisje z wydarzenia prowadzone były na naszym kanale Twitch.tv oraz YouTube WK GAMING. Dodatkowo, poza nimi, trwały 3 transmisję IRL (in-real-life) u zaprzyjaźnionych streamerów – Azdus, gangamurun, Adamcy. Łącznie wygenerowały one ponad 4.000.000 obejrzanych minut, blisko 230.000 wyświetleń oraz ponad 7.700 widzów w szczytowym momencie.

Swojego głosu do transmisji udzielili tacy komentatorzy jak Piotr Dumanowski z ELEVEN SPORTS, Łukasz „Hermes” PożyczekJakub „Swelder” Grzegorski oraz Jędrzej „bogdan” Rokita.

Zwycięzcy

Najlepszym zespołem okazało się FC BLURR, które przez całe wydarzenie straciło jedynie jedną bramkę i to dopiero w półfinale, a do bramek przeciwników trafiali aż 21 razy. W finale zmierzyli się przeciwko PZPN EFUTBOL, które stawiało opór przez cały mecz i było dla nich największym wyzwaniem.

FB BLURR – BOXDEL, Czvjnik, Ulfik, Jacob4yt, Arturo, ZwyklyKibic, Justek, Ostry.

Najlepszym zawodnikiem ESPORT GRA 2 by WK DZIKMVP został zawodnik zwycięskiej drużyny FC BLURR Daniel „Ostry” Ostaszewski, jednocześnie okrzyknięty został królem strzelców, ponieważ na swoim koncie zebrał aż 13 celnych trafień.

Michał Owca” Owczarzak, Daniel Ostry” Ostaszewski, Maciej Opielski.

MVP bramkarzy okrzyniknięty został goalkeeper drużyny PRO PLAYERS – Kamil Namysło, gratulacje!

Kamil Namysło – MVP bramkarzy

Partnerzy

Partnerami wydarzenia ESPORT GRA by WK Dzik zostały marki WK Dzik (partner tytularny), BETFAN oraz PZU. Wszystkie z nich mogły liczyć na szereg aktywacji zarówno w social mediach, jak i na samej transmisji. Oprócz klasycznych działań, do których możemy zaliczyć publikacje dedykowanych postów, spoty reklamowe oraz branding transmisji na żywo, dodaliśmy dedykowane działania promocyjne.

Widzowie na trybunach mogli liczyć na prezenty od marki WK Dzik – spragnionym rozdawaliśmy napoje energetyczne oraz izotoniki, tym samym zwiększając awareness oraz pozytywny odbiór tych produktów wśród esportowej widowni.

W trakcie wydarzenia, specjalnie dla BETFAN, zorganizowany został konkurs rzutów karnych pod przewodnictwem niegdyś najsilniejszego człowieka w Polsce – Mariusza Pudzianowskiego. Zwycięzca otrzymał dedykowaną nagrodę z rąk samego “Pudziana”, a unikalny segment został ciepło odebrany przez widzów na miejscu i na transmisji.

Wraz z Grupą PZU przyświeca nam ta sama idea – promować zdrowy ruch, zwłaszcza w środowiskach, które potrzebują tego najbardziej. PZU jest sponsorem gwiazd sportu, a w ramach programu Dobra Drużyna PZU propaguje aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży i wspiera finansowo podmioty, zajmujące się organizacją zajęć w różnych dyscyplinach. Wakacje to dobry czas, aby oderwać się od monitorów oraz zacząć uprawiać dowolną dyscyplinę sportu, do czego zachęca największy polski ubezpieczyciel, o czym wielokrotnie wspominali nasi komentatorzy w trakcie drugiej edycji ESPORT GRA.

Oficjalne aftermovie ESPORT GRA 2 by WK DZIK LINK.

Ciekawostki

  • Podczas wydarzenia strzelono 66 bramek.
  • W fazie grupowej najwięcej bramek uzyskała drużyna FC BLURR, bo aż 18.
  • Ulfik, bramkarz FC BLURR utrzymał czyste konto przez całą fazę grupową.
  • Rozegranych zostało 15 meczów, a każdy z nich zakończył się w regulaminowym czasie gry.