Podsumowanie ESPORT GRA 3 by DZIK

Trzecia edycja tworzonego przez nas wydarzenia ESPORT GRA dobiegła końca. W rozgrywkach wzięło udział ponad 60 uczestników, w tym internetowych twórców i ich przyjaciół. Event wygenerował ponad 1.000.000 wyświetleń treści na naszych kanałach social-media.

Nowa formuła, nowe możliwości

Organizując ESPORT GRA 3 by DZIK zdecydowaliśmy się na zmianę dyscypliny, a co za tym idzie, formuły imprezy. Poprzednie dwie edycje skupiały się na piłce nożnej, czyli najpopularniejszym sporcie w Polsce. Postawiliśmy na siatkówkę w wydaniu plażowym, by dodać więcej dynamiki, przyspieszyć pojedynki i przede wszystkim wyrównać poziom wszystkich uczestników. Wszystkie te założenia zostały spełnione, co przypadło do gustu zarówno zawodnikom, jak i widzom śledzącym turniej na miejscu oraz w internecie. 

Oficjalne aftermovie

Gwiazdorska obsada

Trzecia edycja ESPORT GRA odbyła się w warszawskim lokali La Playa Music Bar. W rozgrywkach wzięło udział ponad 60 uczestników, w tym topowi polscy influencerzy ze świata lifestyle’u, fitnessu, gamingu, esportu i streamingu oraz ich przyjaciele. Oto lista podstawowych składów:

  • Ekipa WK (Owca, Robur, Agaciasta)
  • Kanał Zero (Człowiek Warga, Izabella Krzan, Dominik Czeremuszkin)
  • Piękni i Bestia (Izak, Młooda, Troglodyta)
  • Team Kasix (Kasix, Morgen, xSheeya)
  • Rebels Gaming (sekcja Counter-Strike 2)
  • Team Pony (Fusialka, Kwolczi, Mendi)
  • Team IRL (Azdus, Gangamurun, syzymek)
  • FC Blurr (czvjnik, ostry, arturo)

Mecze komentował tercet Łukasz “Hermes” Pożyczek, Radek “mad1” Florkowski oraz prezenter sportowy Damian Bąbol. Połączenie ekspertów świata internetu oraz osoby znającej kuluary tradycyjnych dyscyplin sportowych od podszewki zagwarantowało idealny miks wiedzy i rozrywki potrzebnych na ESPORT GRA.

Damian Bąbol, Łukasz Pożyczek, Radek Florkowski

Emocjonujące spotkania

Łącznie w trakcie wydarzenia rozegraliśmy osiemnaście setów. Byliśmy świadkami wielu zaciętych walk do ostatniego punktu i wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w rywalizację. Najlepszym zespołem okazał się skład Piękni i Bestia, którzy nie stracili ani jednego setu na przestrzeni całych zawodów. Zgodnie z zapowiedziami, oprócz pucharu i medali, wręczyliśmy trzy nagrody indywidualne: MVP – dla najlepszego zawodnika, DZIKI AS dla osoby z największą liczbą asów serwisowych oraz DZIKI BLOK za najwięcej skutecznych bloków. W wyłonieniu indywidualności pomogli nam profesjonalni sędziowie, którzy bacznie przestrzegali zasad stosowanych w siatkówce. 

Apropo zasad, wprowadziliśmy kilka “urozmaiceń” jak zdobycie dwóch punktów za zagranie główką oraz za atak idealnie w linię boiska. Dodatkowo w dwóch rundach każdego meczu AS serwisowy liczył się aż za trzy punkty, co było sygnalizowane przez sędziów. Uczestnicy próbowali wykorzystywać nowe zasady, a najlepiej sprawdziły się podwójne punkty za trafienie w linię, bo w każdym meczu odnotowaliśmy takie zagrania, które podkręcały emocje.

Profesjonalna transmisja

Z eventu przeprowadziliśmy transmisję na żywo, którą widzowie mogli śledzić na dwóch kanałach – twitch.tv/goodgame_league oraz youtube.com/@EKIPAWK. Relacja na żywo obejmowała kilka kamer oraz ujęcia z drona, tak aby oddać emocje prosto z boiska, ale również pokazać piękno naszej stolicy. Realizując świadczenia wobec partnerów emitowaliśmy bloki reklamowe oraz animowane banery nawiązujące do konkretnych produktów.

Podsumowanie

ESPORT GRA 3 by DZIK pokazało, że pasja do esportu i sportu idą ramię w ramię i mogą stworzyć niezapomniane doświadczenie zarówno dla uczestników, jak i obserwatorów. Dlatego chcielibyśmy szczególnie podziękować partnerom widowiska, którzy przyczynili się do tego sukcesu – DZIK, Decathlon , x-kom, HP, bo to dzięki Wam eventy takie jak ten mogą istnieć.

Zapis transmisji

Zapis całej transmisji można znaleźć pod tym linkiem – klik.