Awantura o Bejmy – internetowy teleturniej przeprowadzony na Twitchu

Jako Good Game, przy współpracy z BanduraCartel, zorganizowaliśmy internetowy teleturniej “Awantura o Bejmy” inspirując się telewizyjnym klasykiem. Format podbił serca odbiorców, generując setki tysięcy wyświetleń.

Na początku bieżącego roku, BanduraCartel, jeden z czołowych polskich YouTuberów i twórców internetowych, zwrócił się do nas z pomysłem stworzenia teleturnieju „Awantura o Bejmy”, inspirowanego “Awanturą o kasę”. Uważamy, że oryginalny format wciąż jest świeży, lecz postanowiliśmy dostosować go do kultury panującej na platformie Twitch. 

W tym celu pozwoliliśmy widzom mieć bezpośredni wpływ na przebieg teleturnieju. Przed każdym pytaniem publika mogła wybrać kategorię pytania, które później było zadawane uczestnikom. Dodatkowo część kategorii zostało stworzonych z myślą o gamingowej społeczności, więc obok klasycznej geografii, matematyki, czy języka polskiego, znalazły się też pytania dotyczące wiedzy o twitch oraz esportu. 

Poza dostosowaniem zasad zabawy do internetowych realiów, do naszych obowiązków należało również:

  • stworzenie identyfikacji wizualnej teleturnieju, w tym grafik i animacji 
  • przygotowanie scenografii studia
  • przeprowadzenie transmisji na żywo i emisja reklam

Teleturniej śledziło średnio 27.000 widzów na Twitchu, a w szczytowym momencie zebrało się ich ponad 38.000, a 150.000 unikalnych osób wygenerowało łącznie 420.000 wyświetleń na żywo. Transmisja spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem wśród widzów – w ankiecie przeprowadzonej przez Bandurę, aż 87% osób głosujących wyraziło pozytywne opinie o projekcie, a materiał na kanale Youtube Bandury znalazł się w najlepszej 10. karty na czasie, robiąc dodatkowe 400.000 wyświetleń. 

Projekt ten był przede wszystkim dobrą zabawą, w której również uczestniczyliśmy. Wyczekujemy kolejnej edycji, która ma pojawić się jeszcze w te wakacje!