KitKat Cup w League of Legends.

Za nami projekt KitKat Cup w League of Legends, który przygotowaliśmy przy współpracy z marką Nestlé oraz siecią sklepów Biedronka.

Wydarzenie obejmowało cztery tygodnie maja. Uczestnicy, aby wziąć udział w evencie, musięli w sieci sklepów Biedronka kupić batony marki Nestlé (KitKat lub Lion) za minimalną kwotę 6 złotych i zarejestrować się w zmaganiach za pomocą kodu, otrzymywanego przy zgłoszeniu paragonu. Łącznie zapisało się 2752 graczy, co oznacza ponad 10.000 sprzedanych batonów w ramach tej akcji!

Nasz zespół kompleksowo zajął się akcją KitKat Cup. Odpowiadaliśmy za stworzenie schematu oraz formatu rozgrywki. Aby ułatwić zapisy potencjalnym uczestnikom, zbudowaliśmy dedykowany landing page, na którym znalazły się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia. 

Ambasadorami projektu zostali Wojciech 'Lewus’ Strykowski oraz Paweł „Czekolad” Szczepanik. Ich osoby oraz kanały social-media posłużyły do kreacji promocji wydarzenia w sieci. Wraz z Albedo Marketing byliśmy odpowiedzialni za administrację, stworzenie regulaminu oraz moderację serwera Discord rozgrywek.

Przykłady świadczeń:

Turniej podzielony był na dwie części. W pierwszej z nich można było wziąć udział w rozgrywkach 1vs1 oraz 5vs5. Po czterech tygodniach kwalifikacji, dnia 27 maja miały miejsce finały indywidualnych, które transmitowane były na naszym kanale twitch.tv/goodgame_league, a komentatorami tej części zostali Mikołaj „Silv4n” Sinacki oraz Michał „myha” Francuz. Kolejnego dnia, w niedzielę 28 maja, odbyły się finały drużynowe, emitowane były na kanale Damiana “Nervariena” Ziaji, a u jego boku ponownie pojawił się Mikołaj „Silv4n” Sinacki w roli komentatora.

Na koniec kilka statystyk:

  • 6.817.778 zasięgu w social mediach, zarówno na kanałach własnych, jak i influencerów. 
  • 432 zespołów zapisanych do rozgrywek, 
  • 1924 rozegranych map, 
  • 21 000 złotych w puli nagród.

Jeszcze raz dziękujemy Albedo Marketing, Nestlé, Biedronka i KitKat za zaufanie! 🫡

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *