road to gg league opole

Największa impreza esportowa w historii Opola już 5-6 maja!

W weekend majowy w Opolu odbędzie się największa impreza gamingowa w historii tego miasta

5-6 maja opolska Hala Okrąglak zamieni się w centrum esportu. Przeprowadzimy tutaj drugi LAN cyklu Road to GG League 2018. 8 zespołów CS:GO rywalizować będzie o pulę 10 000 zł oraz o slot na czerwcowe finały GG League 2018 z pulą 100 000 zł. Oprócz turnieju głównego przygotowaliśmy atrakcje dla całych rodzin. Na gości czeka m.in. strzelnica ASG, festiwal Food-Trucków oraz otwarte konkursy z nagrodami.

Road to GG League to cykl eliminacji offline, które mają na celu wyłonienie uczestników turnieju głównego – GG League 2018. Taka forma eliminacji to nowatorski pomysł naszej organizacji. Idea za tym stojąca jest ciekawa – umożliwienie amatorskim składom posmakowania od wewnątrz profesjonalnych turniejów, z udziałem publiczności. Pierwszy przystanek miał miejsce na stadionie Legii w Warszawie, na początku kwietnia. Oprócz Opola, turniej zawita jeszcze do Gdańska i Zielonej Góry. Wszystko rozstrzygnie się 16-17 czerwca na INEA Stadionie w Poznaniu.

Kogo zobaczymy w opolskiej hali?

Oprócz dwóch zaproszonych teamów – x-kom team oraz Off-Mode, pozostałe drużyny musiały przebić się przez wymagające eliminacje online. Kilkudniowa rywalizacja zweryfikowały formę ponad 30 zespołów. Ostatecznie sloty na turniej wywalczyli:

  • Illuminar Gaming
  • Valkiria Gaming
  • Alsen Team
  • Solaris Esports
  • Team Proton
  • Na’Vigacja

Turniej CS:GO rozpocznie się w sobotę 5 maja  o godzinie 10:00. Finał zostanie rozegrany w niedzielę w godzinach popołudniowo-wieczornych. Nagrody zostaną wręczone tuż po zapadnięciu ostatecznych rozstrzygnięć – około godziny 21.

Turniej FIFA 18 i spotkania z youtuberami

W sobotę od godziny 12 rozpoczną się zapisy do otwartego turnieju FIFA 18. Organizatorzy przewidzieli 96 miejsc dla uczestników turnieju. Obowiązywać będzie zasada kto pierwszy ten lepszy. Rywalizacja wystartuje w niedzielę, 6 maja, o godzinie 14:00. Nagroda główna to 500 zł oraz gadżety od sponsorów.

Dla gości przygotowaliśmy również strefę Free2play, gdzie będzie można zagrać w znane i lubiane tytuły gamingowe, wziąć udział w licznych konkursach i mini turniejach. Do Opola zawitają także popularni polscy streamerzy i komentatorzy oraz goście związani z polską sceną esportową.

Atrakcje dla całych rodzin

Organizatorzy zapewnią moc atrakcji nie tylko dla fanów gamingu. Oprócz emocji esportowych w Hali Okrąglak odbędzie się mini zlot Food-Trucków, gdzie każdy będzie mógł spróbować modnego ostatnio street foodu. Poza powyższym, pod halą zostanie postawiona strzelnica ASG. Każdy będzie mógł postrzelać z replik popularnych broni, przenosząc się mentalnie w świat swoich ulubionych gier.

Partnerami turnieju są: HyperX, Fadecase, Optimus, SPC Gear, LG oraz GoldenFive. Turniej organizuje GoodGame League.

Osoby, które nie pojawią się w Opolu będą mogły oglądać obszerne relacje z turnieju i transmisje najważniejszych spotkań na kanale GoodGame League

Terminarz pozostałych turniejów cyklu dostępny jest tutaj ->

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *