Malta Esport Masters

Malta Esport Masters 2018

Malta Esport Masters – podsumowanie

GG League podało pomocną dłoń Galerii Malta w Poznaniu i udzieliło wsparcia w organizacji święta esportu nad malowniczym jeziorem maltańskim (Malta Esport Masters). Tym razem wystąpiliśmy w nieco innej roli – jako patron medialny. Pomysł na wejście z esportem do centrum handlowego okazał się strzałem w dziesiątkę. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć do tego swoją cegiełkę. Zapraszamy na krótkie podsumowanie. 

Kogo mogliśmy zobaczyć podczas weekendu?

Na zaproszenie odpowiedziały czołowe Polskie teamy CS:GO: PRIDE, Izako Boars, Pompa Team oraz zwycięzcy eliminacji – SEAL Esports. Nie zabrakło także gości specjalnych. W Malcie zameldowali się między innymi: Isamu, Brunecia, Prawus i Rito – czyli znane twarze esportowego internetu.

Dzień pierwszy (17.02)

Na fanów CS:GO czekała nie lada gratka. Już wczesnym popołudniem podczas Malta Esport Masters rozegraliśmy mecz między Izako Boars a Pompa Team. Po dość jednostronnym widowisku zawodnicy ze stajni Isamu awansowali do finału z wynikiem 2-0 na swoją korzyść. Drugi półfinał był zdecydowanie bardziej wyrównany. PRIDE stoczyło długi, emocjonujący pojedynek z SEAL Esports. Ostatecznie to foki wyszły z niego zwycięsko. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla fok, które udowodniły swoją doskonałą formę.

Dzień drugi (18.02)

Główne danie weekendu zaplanowane było na godzinę 16. Wcześniej jednak trzeba było rozegrać mecz o 3 miejsce turnieju Malta Esport Masters, w którym PRIDE rozprawiło się z Izako Boars. Zawodnicy Izaka nie mogą zaliczyć tego LANa do udanych. Wyraźnie nie byli w swojej życiowej formie. Tuż po godzinie 17 rozpoczął się pasjonujący, 3 mapowy finał. Na początku wydawało się, że Pompa Team dość szybko rozprawi się z fokami i zdobędzie trofeum MEM2018. Nic bardziej mylnego. SEAL Esports udało się przezwyciężyć tremę i po fascynującym comebacku wygrać mecz, jak i cały turniej 2-1.

Seal Esports po raz kolejny pokazali się z fantastycznej strony, wygrywając swój drugi LAN z rzędu i zabierając do domu przepiękny puchar autorstwa Staszka “Tips” Wiertelaka oraz 10 000 zł.

Wyniki turnieju CS: GO

1 miejsce – SEAL Esports 

2 miejsce – Pompa Team

3 miejsce – PRIDE

4 miejsce – Izako Boars

malta esport masters

 

Turniej FIFA 18

W niedzielę (18.02) podczas Malta Esport Masters rozegrany został także turniej w “fifę” na konsolach PS4. W rywalizacji wzięło udział blisko 100 uczestników, a miejsca rozeszły się w niecałe 40 minut od momentu otwarcia zapisów. Mogliśmy zobaczyć w akcji zarówno amatorów-pasjonatów, jak i prawdziwych profesjonalistów. Ostatecznie to właśnie profesjonaliści okazali się zwycięzcy. W finale zmierzyli się Michał Owczarzak (Pompa Team) oraz Bartosz Tritt (były wicemistrz świata). Turniej wygrał Bartosz z finałowym rezultatem 2-1. Główną nagrodą było 1000 zł oraz nagrody ufundowane przez Media Expert.

mem 18

Podsumowanie

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być częścią tego niekonwencjalnego turnieju esportowego. Wkładamy go do szuflady z etykietą “sukces”. Dziękujemy sponsorom turnieju, Galerii Malta, Fantasy EXPO oraz wszystkim gościom i zawodnikom, którzy pomogli współtworzyć to świetne wydarzenie. Cieszymy się, że tak wielu poznaniaków zdecydowało się zajrzeć do Malty i spędzić z nami weekend. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w tym samym miejscu już w przyszłym roku!

 

źródło zdjęć: Galeria Malta

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *